
Van kerk naar nieuw thuis: de Adelaarkerk krijgt een nieuwe bestemming
Waar in Leeuwarden jarenlang de Adelaarkerk stond, staat nu een nieuw woongebouw met 67 wooneenheden. Een plek die lange tijd leegstond, heeft daarmee een nieuwe toekomst gekregen. In opdracht van Dunavast heeft Lont deze locatie in de wijk Bilgaard een nieuwe bestemming gegeven.
Een plek met geschiedenis
De Adelaarkerk was jarenlang onderdeel van het straatbeeld van Bilgaard. In 2012 vond de laatste kerkdienst plaats. Daarna stond het gebouw geruime tijd leeg, in afwachting van een nieuwe bestemming.
In 2024 startten we met de bouw van het nieuwe woongebouw. Waar eerst een kerk stond, is nu ruimte voor een nieuwe fase in de geschiedenis van deze plek.

Van leegstand naar wonen
De ontwikkeling van de locatie laat zien wat er mogelijk is wanneer een bestaande plek een nieuwe bestemming krijgt. Met 67 wooneenheden voor jongeren met een zorgvraag draagt het nieuwe woongebouw bij aan de woonopgave in Leeuwarden en krijgt de locatie opnieuw betekenis voor de wijk.
Voor Lont gaat het daarbij om meer dan alleen het realiseren van een gebouw. We vinden het belangrijk dat een ontwikkeling past bij de omgeving en waarde toevoegt aan de plek. Dat vraagt om goed meedenken en samen toewerken naar een resultaat waar iedereen achter staat.
Samen bouwen aan de omgeving van morgen
Bij projecten als deze willen we steeds meer de rol van betrokken partner pakken. Niet alleen uitvoeren wat er op papier staat, maar vanaf het begin meedenken over wat er nodig is om een ontwikkeling goed van de grond te krijgen.
De nieuwe invulling van de voormalige Adelaarkerk is daar een mooi voorbeeld van. Een plek die jarenlang heeft stilgestaan, is weer volop in ontwikkeling. Van kerk naar nieuw thuis voor een kwetsbare doelgroep.
Zo blijven we als Lont ontwikkelen, vernieuwen en bouwen aan de omgeving van morgen.
